LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Skandali me "Albawings"/ Vazhdon tortura për pasagjerët, lihen 8 orë në aeroport

6 Shtator 2022, 11:29, Denoncim CNA
Skandali me "Albawings"/ Vazhdon tortura për pasagjerët,
Foto ilustruese

Kompania "Albawings" është kthyer në një tmerr për pasagjerët që zgjedhin të udhëtojnë me të.

Një denoncim ka mbërritur sot në redaksinë e CNA.al, ku qytetarët të shqetësuar theksojnë se kanë disa orë që presin në aeroport pasi kompania ka shtyrë udhëtimin pa asnjë shpjegim.

Udhëtimi i parashikuar për në Ancona në orën 8 të mëngjesit është shtyrë për në orën 13:00 të mesditës.

Sipas regullave pasagjerët duhet të jenë 2 orë para orarit të programuar të nisjes në aeroport, që të kryejmë procedurën e checkin-it në kohë, shtuar këtu dhe orët e shtyrjës së biletës, janë 8 orë që qytetarët duhet të presin tashmë.

Për shkak të situatës, mësohet se ka pasur tension mes pasagjerëve dhe përfaqësuesve të kompanisë që nuk japin asnjë informacion.

Një Italian thë për burime të CNA.al, se nëse e shtyjnë udhëtimin sërish do bëjë skandal.

Italiani i cili është me foshnjë të vogël me vete,  tha gjithshtu se s’ka as panolina për fëmijën, dhe se sot humbi punën e tij. Situatë kjo e njëjtë për shumë pasagjerë të tjerë, që i duhet të presin pa asnjë shpjegim./CNA.al

Lajmet e fundit nga