LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dokumenti/ Përfaqësuesi i Bashës në KQZ u pagua nga inceneratorët 1 muaj pas humbjes në 25 prill

7 Shtator 2022, 14:55, Denoncim CNA

Dokumenti/ Përfaqësuesi i Bashës në KQZ u pagua nga

Një tjetër dokument ekskluziv i siguruar nga investigimi i "SYRI"-t, fakton edhe një herë se ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha, ka bashkëpunuar ngushtë me kryeministrin Edi Rama për të humbur zgjedhjet e përgjithshme në 25 prill 2021.

Pronari i kompanisë ‘B8 K Legal & Tax Consulting’ që rezulton të jetë Ledio Braho, i cili është përfaqësuesi ligjor i siglës së Partisë Demokratike në KQZ i dërguar nga Lulzim Basha, rezulton se ka marrë një pagesë rreth 9 milionë lekësh nga inceneratorët, 1 muaj pas humbjes së zgjedhjeve në 25 prill.

Dokumenti/ Përfaqësuesi i Bashës në KQZ u pagua nga

Braho aktualisht është përfaqësues i PD-së në KAS në KQZ dhe pagesa është bërë në 29 qershor 2021, pra 1 muaj pas zgjedhjeve te përgjithshme, të 25 prillit 2021.

Ledio Braho është personi që ‘mbronte’ votat e demokratëve në KQZ dhe ndërkohë pjesë e ekipit demokrat që përpilonte paditë në SPAK për vjedhjen e zgjedhjeve nga Rama.

Dokumenti/ Përfaqësuesi i Bashës në KQZ u pagua nga

Lajmet e fundit nga