LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çështja “Gërdeci”/ Përfundon seanca për Fatmir Mediun, shtyhet seanca gjyqësore për me datë 9 Nëntor

27 Tetor 2023, 16:40, Aktualitet CNA

Çështja “Gërdeci”/ Përfundon seanca për

Seanca gjyqësore për Gërdecin është shtyrë për me datë 9 nëntor.

Ky vendim u mor pasi këtë të premte përfundoi seanca për ish-ministrin, Fatmir Mediu, në lidhje me “Gërdecin”.

Gjatë seancës u morën në pyetje disa dëshmitarë, si ish-ushtaraku, Zabit Cuku, Mirela Dvorani, bashkëshorti i së cilës po ashtu humbi jetën gjatë shpërthimit dhe Veiz Muça, ish-përgjegjës.

Mësohet se katër dëshmitarë të tjerë nuk u pyetën pasi përfundoi orari zyrtar.

Në seancën e radhës do të merren në pyejte 10 dëshmitarë./CNA

Lajmet e fundit nga