LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pas Begajt, Vjosa Osmani takim “kokë më kokë” me Ramën

4 Shtator 2023, 14:55, Aktualitet CNA

Pas Begajt, Vjosa Osmani takim “kokë më kokë” me

Pas takimit dhe konferencës për shtyp me Predisentin Barjam Begaj, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka zhvilluar një takim me kryeministrin e vendit Edi Ramën.

Presidentja Osmani ka zbuluar se gjatë takimit me Ramën kanë diskutuar për aspiratën e përbashkët evropiane të Kosovës dhe Shqipërisë.

Osmani vuri theksin se duke punuar së bashku, Kosova dhe Shqipëria mund të hapin rrugën për një të ardhme më të ndritshme dhe më të integruar.

Me Kryeministrin Edi Rama pata një bisedë përmbajtësore rreth aspiratës së përbashkët evropiane të Kosovës dhe Shqipërisë.

Duke punuar së bashku, Kosova dhe Shqipëria mund të hapin rrugën për një të ardhme më të ndritshme dhe më të integruar. ????????????????”, ka bërë me dije Vjosa Osmani./ CNA

Lajmet e fundit nga