LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meta vijon me të njëjtin refren/ "Jemi vendi më i korruptuar"

30 Janar 2023, 11:51, Aktualitet CNA
Meta vijon me të njëjtin refren/ "Jemi vendi më i
Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, pas takimit në selinë blu më kryetarin e PD-së, Sali Berisha, ka vijuar me të njëjtin refren duke thënë se Shqipëria është vendi më i korruptuar në rajon dhe se kryeministri Rama është i korruptuar.

Kështu ndër të tjera, Meta i pyetur rreth protestës së paralajmëruar të opozitës, është shprehur se do të mbështesin çdo kërkesë të PD dhe se aksioni opozitar do të vijojë.

Treguesit e shpopullimit të vendit që nga fakti që jemi vendi më i korruptuar në kontinent. Nga fakti që pagat janë gati 40 % më pak se vendet e rajonit. Paratë që duhet të investohen për shqiptarët shkojnë për McGonigal.

Kemi rënë në dakord për shumë çështje të rëndësishme. Mbështesim PD-në për kërkesat e tyre legjitime. Protestat do të vijojnë”, është shprehur Meta./ CNA.al  

Lajmet e fundit nga