LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hetimet për inceneratorët/ Ish-ministri Cani: Jam i gatshëm të përgjigjem, pres drejtësi

30 Janar 2023, 11:37, Aktualitet CNA

Hetimet për inceneratorët/ Ish-ministri Cani: Jam i gatshëm

Ish-ministri i Financave, Shkëlqim Cani, ka dalë nga ambientet e SPAK-ut.

Gjatë një deklarate për mediat, Cani u shpreh se nuk është thirrur në Prokurorinë e Posaçme për inceneratorët, por për një çështje për të cilën gjykoi se nuk mund të jepte detaje për shkak të sekreteve hetimore. 

Ndër të tjera, i pyetur në lidhje me inceneratorin e Elbasanit, Cani u shpreh se është gati të përgjigjet kurdoherë që të thirret dhe se pret drejtësi.

“Kam firmosur këtë shkresë. Se çfarë kam shkruajtur e lexoni. Pyetni SPAK-un se ku duhet të më thërrasë. Në jetën time kam kaluar shumë sa nuk më surprizon asgjë. Unë jam i gatshëm që të përgjigjem. Unë pres drejtësi”, ka thënë Cani./ CNA.al 

 

Lajmet e fundit nga