LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Megaoperacion antidrogë në Tiranë/ Dhjetëra të ndaluar

14 Shtator 2023, 07:43, Aktualitet CNA

Megaoperacion antidrogë në Tiranë/ Dhjetëra të ndaluar

Një megaoperacion antidrogë është kryer në Tiranë. Sipas asaj që raportohet bëhet fjalë për dhjetëra të ndaluar.

Arrestimet janë kryer me urdhër të disa Prokurorive, Tiranë, Durrës, Fier, Elbasan.

Për ekzekutimin e urdhër-arresteve në aksion po marrin pjesë RENEA, FNSH dhe punonjës të tjerë policie.

Personat e përfshirë në këtë rrjet, shpërndanin kanabis, kokainë dhe heroinë.

Hetimi ka nisur kohë më parë, ku policia hetoi lidhjet e personave të arrestuar më herët për shpërndarje dhe zbuloi anëtarët e tjerë./ CNA

Lajmet e fundit nga