LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

McGonigal mund ta fundosë/ Rama nuk pendohet: Do e takoja përsëri

21 Shkurt 2024, 19:17, Aktualitet CNA

McGonigal mund ta fundosë/ Rama nuk pendohet: Do e takoja përsëri

Gjykata e Uashingtonit dënoi pak ditë më parë me 28 muaj burg ish agjentin e FBI-së, Charles McGonigal.

Kryeministri Edi Rama është pyetur nga gazetarët, pas mbledhjes me drejtuesit e qarqeve nëse do të hetohet për këtë çështje, pasi ish agjenti ka pranuar se ka marrë para nga Agron Neza, ai u përgjigj se nuk ka pasur dijeni se çfarë kanë publikuar institucionet e SHBA-së.

Numri një i qeverisë nuk është penduar se e ka takuar madje është shprehur se nëse kthehet pas në kohë do ta takonte sërish.

“Pjesa më argëtuese është kur vini në gojën time fjali që nuk kam thënë.

Unë në prononcime jam referuar pikë për pikë çfarë është thënë në dokumente zyrtare në SHBA.Nuk kam pasur dijeni se çfarë kanë publikuar institucionet e SHBA.

E kam takuar dhe do ta takoja sa herë të kthehesha mbrapa. Jam kryeminisitri i Shqipërisë dhe kur kërkoj takim me zyrtarë jam i gatshëm t’i pres. Duhet të pranoni se te kjo çështje ja keni fut kot”, tha ai. / CNA

Lajmet e fundit nga