LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Arrestimi i protestuesve/ Paralajmërimi i Këlliçit: Policëve ua dimë bëmat

21 Shkurt 2024, 16:12, Aktualitet CNA

Arrestimi i protestuesve/ Paralajmërimi i Këlliçit:

Drejtuesi i PD-së në Tiranë, Belind Këlliçi, në një deklaratë për mediat u ka bërë thirrje kryeministrit Edi Rama dhe ministrit Taulant Balla që t’u japin fund provokimeve ndaj opozitës dhe të lirojnë protestuesit e arrestuar pas protestës së 20 shkurtit.

“PD u bën thirrje Edi Ramës dhe Ballës t’u japin fund provokimeve ndaj opozitës të liriojnë protestuesit”, tha drejtuesi i PD-së në Tiranë.

Nga ana tjetër paralajmëroi efektivët e policisë që angazhohen në tejkalim të kompetencave duke thënë se i njohin dhe ua dinë fytyrat dhe bëmat dhe do t'u përgjigjen një nga një pa kaluar gjatë.

“Policë që angazhohen në tejkalim të kompetencave u themi qartë se i njohim shumë mirë, ua dimë fytyrat dhe bëmat dhe do përgjigjen një më një pa kaluar gjatë”, deklaroi Këlliçi./ CNA

Lajmet e fundit nga