LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pezullohen drejtori i Kadastrës në Lezhë dhe përgjegjësi i legalizimeve

21 Shkurt 2024, 09:03, Aktualitet CNA
Pezullohen drejtori i Kadastrës në Lezhë dhe
Foto ilustruese

Drejtori i Agjencisë së Kadastrës në Lezhë, Gentian Malotaj, është pezulluar nga detyra.

Gjithashtu është pezulluar edhe përgjegjësi i legalizimeve, Artur Shabaku.

Ata dyshohet se kanë shpërdoruar detyrën.

Dyshohet se ata kanë legalizuar një pallat në zonën e Kunës në Shëngjin në kundërshtim me ligjin.

Pak ditë më parë u pezulluan edhe 11 punonjës, të cilët akuzohen për moszbatimin e një vendimi gjykate për moskthimin në shtet të një sipërfaqe toke të tjetërsuar në zonën e Ranës e së Hedhur në Shëngjin./ CNA

Lajmet e fundit nga