LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Klodian Zoto pagoi udhëtimet e zyrtarëve/ Tomorri: I shkreti, ka blerë 300 bileta për çdo ndeshje të Juves

19 Nëntor 2022, 17:20, Aktualitet CNA
Klodian Zoto pagoi udhëtimet e zyrtarëve/ Tomorri: I shkreti, ka
Gazetari Klodian Tomorri

CNA.al siguroi dosjen hetimore të SPAK që zbulonte pagesat e Klodian Zotos së inceneratorëve për udhëtimin e Etleva Kondit, anëtares së komisionit të dhënies së koncesionit dhe biletat e ndeshjes së Juventusit për ish-deputetin Alqi Bllako dhe për biznesmenin Arben Dervishaj, në kohën që ishte në detyrë si mbikëqyrësi i punimeve tek inceneratori i Fierit.

Kjo ka sjellë disa reagime, mes të cilave edhe atë të gazetarit Klodian Tomorri. Me tone ironike, Tomorri shkruan në rrjetet sociale se Zoti i shkretë paska blerë 300 bileta për çdo ndeshje të Juventusit.

Ai thotë se Kondin e kanë çuar për turizëm në Romë meqë ajo nuk ka marrë vesh nga futbolli.

“Po të shikosh dosjen e SPAK, të gjithë këta të arrestuarit e inceneratorëve dalin tifozë me Juventusin. Me atë provë janë kapur të gjithë se u ka blerë biletat Zotua.

Një për drejtorin, një për supervizorin, një për sekretarin. Zotua i shkretë paska blerë 300 bileta për çdo ndeshje të Juves.

Vetëm drejtoresha e komisionit që ishte grua paska shpëtuar pa u kapur me biletë Juve. Kjo s’ka marrë vesh nga futbolli ndaj e kanë çuar për turizëm në Romë.

Ore tërheq dera, s’ke ca i bën kësaj pune”, shkruan gazetari./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga