LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO- Imami "shpërthen" ndaj emisionit "Big Brother"/ "Ndjellin epsh, është haram t'i shohësh"

3 Janar 2023, 21:08, Aktualitet CNA

VIDEO- Imami "shpërthen" ndaj emisionit "Big Brother"/

Imami i njohur nga Prishtina, Labinot Maliqi, së fundmi ka shpërndarë një deklaratë të tij, të dhënë në një program televiziv, lidhur me reality shoë “Big Brother”, një patent që aktualisht po zhvillohet edhe në Kosovë edhe në Shqipëri.

Këtë deklaratë ai e kishte bërë një vit më parë, por së fundmi e ka risjellë sërish në vëmendjen e publikut.

Ai shprehej se formate të tilla jo vetëm që janë të ndaluara (haram) për t’u parë, sipas tij është “marre edhe me i përmend”.

Imami ka bërë thirrje që televizionet të transmetojnë më shumë përmbajtje edukative.

“Ne jemi krijesat më të mira që Zoti ka krijuar në sipërfaqen e tokës, na ka dalluar Zoti me mendje dhe jo me epsh, prandaj duhet t’i kushtojmë rëndësi më tepër emisioneve edukative, e jo emisioneve që e ushqejnë epshin e njeriut, sepse ne nuk jemi shtazë që çdo gjë që shohim në televizion, t’i kontribuon epshit të njeriut”, kishte deklaruar Maliqi./CNA.al

Lajmet e fundit nga