LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I arrestuar për shpërdorim detyre dhe korrupsion/ Safet Gjici del sot para gjykatës

26 Qershor 2023, 08:38, Aktualitet CNA
I arrestuar për shpërdorim detyre dhe korrupsion/ Safet Gjici del sot
Ish-kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici

Ish-kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici, i cili u arrestua nga Prokuroria e Posaçme për veprat penale shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv, do të dalë sot para gjykatës, ku do t’i caktohet masa e sigurisë.

Gjici e pësoi pas publikimit të një video-skandali ku u filmua duke kryer marrëdhënie në zyrë me një vajzë, Alma K., dhe pas aktit në videon e plotë, flasin për një tender për mbrojtjen e kafshëve.

Alma K. ndodhet në “Arrest Shtëpie”, por më herët në një intervistë për CNA është shprehur se ndihet e braktisur dhe e pambrojtur nga shteti.

Kujtojmë se Gjici, pas publikimit të videos u shkarkua nga kryeministri Edi Rama dhe më pas doli për herë të parë me një reagim në rrjete sociale, ku e quajti publikimin e videos një kurth nga kundërshtarët e tij politikë.

Në postim shkruante se me Almën kishte një lidhje prej kohësh, ndërsa së fundi mësohet se Alma K., ka dëshmuar para prokurorëve se e kishte takuar vetëm dy herë Gjicin./ CNA

Lajmet e fundit nga