LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Deklarata e fortë e deputetit të PD-së/ Manja dhe Ndreu kontaktojnë me njerëz me rekorde kriminale për fushatë

4 Maj 2023, 15:03, Aktualitet CNA
Deklarata e fortë e deputetit të PD-së/ Manja dhe Ndreu
Ministri Ulsi Manja

Në një dalje për mediat, deputeti i PD-së, Edi Paloka, ka shigjetuar Ministrin e Drejtësisë, Ulsi Manjën, dhe kryetarin e Bashkisë Lezhë, Pjerin Ndreun, duke akuzuar se komunikojnë me eksponentë të krimit dhe nxisin angazhimin e tyre në këtë fushatë zgjedhore.

Paloka është shprehur se ka informacione se Ulsi Manja ka kontaktuar persona me rekorde kriminale dhe ka kërkuar përfshirjen e tyre në fushatën elektorale për të mbledhur sa më shumë vota për PS-në në Qarkun e Lezhës.

 “Dje kam marrë informacion se në Qarkun e Lezhës, vetë ministri i drejtësisë kontakton, i japin telefonin nuk merr me telefonin e tij, dhe kontakton me persona me probleme penale në Shqipëri dhe jashtë dhe i kërcënon indirekt ose ju ofron lehtësira nëse ata do angazhohen në fushatë për PS-në. Kjo është jo vetëm shkelje e Kodit, por kemi të bëjmë me krim.

Një ministër u lë të kuptohen se nëse nuk do angazhohen në fushatë, këto probleme do t'u riaktivizohen. Këtë e bën ministri i drejtësisë bashkë me Pjerin Ndreun. Këtë informacion e kam marrë nga njerëz të sigurt, në vazhdim do ketë edhe gjëra të tjera. Nuk dua të them më shumë, a janë të filmuara apo të regjistruara, por do të dalin në ditët në vijim”, u shpreh Paloka./ CNA.al

Lajmet e fundit nga