LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Biznesmenë dhe administratorë/ 5 të arrestuarit për inceneratorët dalin sot para GJKKO

18 Nëntor 2022, 11:24, Aktualitet CNA

Biznesmenë dhe administratorë/ 5 të arrestuarit për

5 shtetasit e arrestuar dy ditë më pare nga SPAK  në lidhje me inceneratorin e Fierit, do të dalin sot para togave të zeza për t’u njohur me masën e sigurisë.

Seanca për Arben Dervishajn, Regan Merdanin, Gentian Ziflën, Robert Shabanin dhe Enver Sheshin, do të zhvillohet ne orën 11:30 në GJKKO-së,

Ende nuk është ekzekutuar urdhër-arresti për 6 të tjerët, përkatësisht Arbër Denizi, Juri Ymeraj, Silvester Driza, Arjola Kodra, Loran Dusha dhe Giuseppe Ciaffaglione, të cilët dyshohen se kanë pasur informacione për arrestimin dhe janë larguar nga Shqipëria./CNA.al

Lajmet e fundit nga