LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksion antidrogë në Pogradec/ Kontrolle të befasishme në qytet

5 Nëntor 2023, 17:44, Aktualitet CNA
Aksion antidrogë në Pogradec/ Kontrolle të befasishme në
Foto ilustruese

Një aksion nga komisariati i policisë ka filluar pasditen e sotme. Dhjetra efektivë dhe disa patrulla në hyrje të qytetit.

Sipas informacioneve, fokusi i këtyre kontrolleve është për personat me preccedentë kriminalë, dhe për kultivuesit e lëndëve narkotike më kryesisht në ambiente të mbyllura.

Mësohet se kontrolle po zhvillohen edhe në objekte të ndryshme.

Pritet që në vijim të kemi informacion rreth rezultateve të këtij aksioni i cili pritet të vijojë edhe në ditët në vazhdim./ CNA

Lajmet e fundit nga