LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Del “zbuluar” bashkëpunimi Balla-Alibeaj/ Fotoja që i kap “mat”

16 Maj 2022, 12:53, Politikë CNA

Pas dorëheqjes së vonuar të Lulzim Bashës nga drejtimi i PD-së, ?stafetën? ia kaloi ?supermenit? të tij, Enkelejd Alibeaj, i cili vijon misionin e ish-kryetarit, në shërbim të Edi Ramës dhe mazhorancës socialiste.

Përtej farsës për zgjedhjen e Presidentit, ku Alibeaj vazhdon të bëjë ?patericën? e mazhorancës socialiste në show-n e radhës, ka edhe një tjetër detaj, që shton dyshimet.

Sot, vetë kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, në një postim në rrjetet sociale, ka publikuar një fjalim live të Enkelejd Alibeajt.

Fjalimi është mbajtur në një aktivitet të organizuar nga Taulant Balla, në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe SHBA-së.

Në këtë konferencë ishte i pranishëm edhe ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Mike Pompeo.

 

Ndërsa nga Opozita, Balla ka ftuar Enkelejd Alibeajn, i cili vijon të pretendojë se është kryetar, sepse e ka komanduar Gazment Bardhi, Agron Gjekmarkaj që mashtron publikisht duke thënë se ka dhënë dorëheqjen, por ama vijon të prezantohet si nënkryetar Kuvendi dhe të marrë benefitet e tij, si dhe deputetet Jorida Tabaku dhe Dhurata Çupi.

Pra, në këtë konferencë me sa duket ishin të ?preferuarit? e Taulant Ballës. Ndërsa Alibeaj u prezantua si kryetar i Grupit Parlamentar të PD-së, edhe pse në fakt është shkarkuar me votat e demokratëve./CNA.al

Lajmet e fundit nga