LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Ora po afron, nuk shpëtoni me azil në Vjenë”/ Kryemadhi akuza të forta për inceneratorët, shigjeton Ramën

16 Maj 2022, 12:31, Politikë CNA
“Ora po afron, nuk shpëtoni me azil në Vjenë”/

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, vijon të bëjë denoncime të forta në lidhje me koncesionin e inceneratorëve.

Së fundi në një postim në rrjetet sociale, Kryemadhi ka publikuar një foto, sipas saj ?të serave mbi inceneratorin e Tiranës?.

Ajo ironizon, ndërsa shkruan se me këtë foto ?përshëndet grupin e Vjenës?, duke iu referuar një shkrimi të publikuar sot në një prej gazetave austriake.

Më tej, Kryemadhi i drejton një mesazh edhe Ramës, ndërsa shkruan se duhet ta lërë evazionin e të shohë se si firma me dy punonjës kanë faturuar te firmat e skemës së koncesionit korrupitv vlera deri në 9 milionë dollarë.

?Me këtë foto të serave mbi inceneratorin e Tiranës, financuar nga fondet e BE, po përshëndes grupin e Vjenës dhe pronarët e inceneratorëve, që po rrojnë me shpresën se do t?i shpëtojnë drejtësisë, duke fituar azil në Vjenë të Austrisë. Tik-Tak, ora po afron.

P.S: Kryeministri që ulëret për evazionin fiskal, le të merret me evazionin fiskal të inceneratorit të Tiranës, ku firma me dy punonjës kanë faturuar tek firmat e skemës së koncesionit korrupitv vlera deri në 9 milion dollarë. Të shohi KM krimin shtetëror të kolegëve dhe miqve të tij, pastaj të merret me rrogat minimale të qytetarëve shqiptarëve.?-shkruan Monika Kryemadhi./CNA.al

Lajmet e fundit nga