LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Zogu i Tiranës nxjerr çdo gjë që i fusin në gojë”/ Meta “shpërthen” ndaj Veliajt

9 Prill 2022, 16:17, Politikë CNA

Presidenti Ilir Meta ka ?shpërthyer? ashpër ndaj kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj, ndaj deklaratave të këtij të fundit në Kongresin e PS.

Meta, në një dalje për media, u shpreh se nuk do të dëshironte të dilte sot, duke qenë se kishte ditëlindjen e bashkëshortes së tij, por i detyruar duhet të japë një përgjigje.

Ai tha se ?Zogu i Tiranës nxjerr çdo gjë që i fusin në gojë?.

?Duhet t’i takonte Kongresit të Partisë Socialiste, forcës qeverisëse të vendit. Në respekt të detyrimeve dhe transparencës ndaj qytetarëve, përfshirë edhe delegatët dhe anëtarët e PS-së, jam i detyruar dhe të dal edhe të bëj disa sqarime pasi organizata e ‘inceneratorëve’ nxorri sot në mënyrë të qëllimshme ‘zogun e Tiranës’ i cili në mënyrë fare brutale dhe banale, pasi ai nxjerr nga goja çdo gjë që i fusin në gojë, si ato konet që i lidhin nga një zinxhir për zhurmë.

Ai e përdori përgjegjës Presidentin për të gjithë stërkëmbëshat që Rilindja i ka bërë Shqipërisë. Se përse e bëri ajo dihet sepse bilanci është katastrofik. Gjithçka që Presidenti ka thënë 1 vit më parë është provuar mëse e qartë, që nga vjedhja e zgjedhjeve të 25 prillit, që nga afera e inceneratorëve, dhe shohim se pas një viti një pjesë e konsiderueshme e grupit parlamentar është në një vend tjetër dhe kjo shitet si sukses. Ndërkohë që koka e gjithçkaje e shet këtë si sukses të reformës në drejtësi duke thënë se të gjithë duhet të shkojnë në burg, ndërsa unë jo?, tha Meta./E.K-CNA.al

Lajmet e fundit nga