LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Në kërkim për inceneratorët/ Ndalohet në Rinas zyrtarja e lartë

9 Prill 2022, 09:30, Kronika CNA

Ish-anëtarja e Komisionit për dhënien e koncesionit, Etleva Kondi ëhstë arrestuar ditën e sotme.

Ajo ishte shpallur në kërkim pasi akuzohet nga SPAK për veprën penale ?Shpërdorimi i detyrës?, kryer në bashkëpunim.

Kondi u ndalua në Aeroportin e Rinasit teksa po kthehej nga Italia. Mësohet se ajo ishte për kurim në shtetin fqinj.

Etleva Kondi është marrë me procedurat për të tre inceneratorët, atë të Tiranës, Fierit dhe Elbasanit.

Prandaj, Kondi cilësohet si njeriu ?kyç? për inceneratorët, pasi ka qenë anëtare e komisionit të inceneratorëve. Gjithashtu Kondi ka firmosur dhe për energjinë për inceneratorin e Elbasanit, ndërkohë që refuzoi ftesën e Komisionit Hetimor për të dëshmuar, duke qenë se ishte person nën hetim./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga