LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

‘Gjobaxhinjtë sulmojnë njëri-tjetrin”/ Kikia: Më dhemb ku ka përfunduar Top Channel

31 Mars 2022, 19:47, Politikë CNA
‘Gjobaxhinjtë sulmojnë njëri-tjetrin”/ Kikia: Më

Nga sot, emisioni Top Story nuk do të transmetohet më në ekranin e Top Channel.

Në kronikën lajmëruese të televizionit, theksohej  se Top Story u mbyll për shkak se kishte gjobaxhinj, duke sulmuar kështu autorin e këtij emisioni Endrit Habilaj.

Ky i fundit i ka kthyer të njëjtat akuza drejtueses së televizionit Vjollca Hoxha të cilën e akuzon  për gjobë ndaj biznesit.

Lidhur me këtë ?gjullurdi? mediatike, ka reaguar dhe gazetari Mentor Kikia, i cili e konsideron dëshpëruese situatën ku ka përfunduar një media si Top Channel.

?Cfare deshperimi ndjej per nje media si Top Channel, ku kam punuar 17 vjet, duke drejtuar lajmet, duke punuar me pasion e ndershmeri, me nje staf te mrekullueshem, idealist dhe profesionist.

Deshperim, kur gjobaxhinjte zevendesojne njeri-tjetrin e sulmojne njeri-tjetrin.

Ishte nje kohe kur kjo shoqeri kishte humbur besimin tek drejtesia!

Kishte humbur besimin tek qeveria e politika!

Por kishte besim tek Topi.

Une nuk i perkas me Topit, por Topi me perket mua, sepse kam dhene atje 17 vjet te jetes time ndaj ndjej deshperim kur shikoj ne edicionin qendror te lajmeve, lajme qe flasim per mbylljen e nje programi, per debim gjobaxhinjsh nga TV, qe ishin brenda televizionit per vite me radhe dhe qe per vite me radhe ishin krenaria e televizionit(sipas vete televizionit), edhe pse ishin akuzuar publikisht e penalisht.

Si gazetar dhe qytetar me dhemb se ku perfundoi nje media elitare. Ne fund te fundit nje media nuk thjeshte nje prone private, ajo eshte nje pasuri publike per nje shoqeri.?/ E.T-CNA.al

 

Lajmet e fundit nga