LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratorët/ Tabaku: 25 milionë euro për transferim kapitali jashtë shtetit

18 Mars 2022, 12:40, Politikë CNA

Jorida Tabaku ka deklaruar se nga librat e shit-blerjeve të inceneratorëve janë vërtetuar se 25 milionë euro janë përdorur për transferim kapitali jashtë vendit.

18 kompani kanë xhiruar fatura fiktive dhe janë paguar nga buxheti i shtetit.

?25 milionë euro për transferim kapitali jashtë. Pagesa për punë të pakryera pasi inecenratorët nuk ekzistojnë. Të paktën 18 kompani të cilat kanë xhiruar fatura fiktive dhe kanë mashtruar me TVSH janë paguar nga buxheti i shtetit?, tha Tabaku./CNA.al

Lajmet e fundit nga