LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bolino i paguar nga inceneratorët, gënjen për lajmet ekskluzive

18 Mars 2022, 19:07, Politikë CNA

Shqiptarja.com e Karlo Bolinos, ka publikuar sot lajmin për arrestimin e gazetarit Elio Laze, për amë-mbajtje dhe drogë.

Midis rreshtave media e Karlos, thekson se ?Lajmi nuk është botuar nga asnjë media zyrtare dhe as nuk është bërë i njohur emri i gazetarit?.

?Shqiptarja.com vendosi ta verifikojë këtë lajm dhe pati mundësinë të lexojë të gjithë dosjen. Gazetari i arrestuar quhet Elio Laze, 32 vjec nga Tirana. Për disa vite ka punuar në një televizion lajmesh dhe prej janari 2021 ka hapur portalin ?Priza?, një faqe e vogël ueb ku Elio publikon ?investigimet? e tij, shpesh histori të shpikura me porosi ose të bazuara mbi shpifje apo inate personale”,  thuhet më tej në lajmin e medias së Karlos që mban datën 18 Mars, ora 18:04.

Në fakt, Karlo gënjen publikisht pasi lajmi për arrestimin e gazetarit të përdorur për shantazhe dhe gjoba nga pronarë televizionesh, është ekskluziv i CNA.al.

CNA ka publikuar nga dje deri më sot, 4 shkrime në lidhje me këtë çështje.

Në fillim publikuam arrestimin e gazetarit nga policia, informacionet e para. Pasi siguruam dosjen publikuam aktet e dhunës në familje, sipas njoftimit të policisë.

Së fundmi publikuam dhe foto bashkë me armën dhe në vijim do publikojmë dhe materiale të tjera ekskluzive.

Lajmi për të cilin Karlo u kujtua dy ditë më pas, është ekskluziv i CNA.al.

Karlo mund të jetë i shpejtë për të marrë reklama nga inceneratorët ku është paguar qindra mijëra euro, por jo për lajme./CNA.al

Ekskluzive-Zbulohen fotot e armës së gazetarit/ Elio Laze u arrestua me pistoletë me fishek në gojë

Gazetari kapet me armë/ Zbardhen skenarët që e shpëtuan në Gjykatë

Ekskluzive-Gazetari u arrestua me armë dhe drogë

Drogë, armë dhe dhunë/ Zbulohet emri i gazetarit të arrestuar, si u fsheh ngjarja, kush po e shpëton

 

Lajmet e fundit nga