LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Inceneratorët, guri i provës për drejtësinë”/ Tabaku: Nuk është arritje vetëflijimi i një ish-ministri

17 Mars 2022, 12:11, Politikë CNA

Deputetja demokrate, Jorida Tabaku gjatë fjalës së saj sot në Kuvend I është rikthyer çështjes së koncesionit të inceneratorëve.

Tabaku ka theksuar se inceneratorët janë guri i provës për Reformën në Drejtësi dhe se vetëflijimi i një ish-ministri, nuk është arritje.

?Ne kemi bërë 6 padi në SPAK, dhe do të bëjmë edhe një tjetër padi.

Inceneratorët janë guri i provës për Reformën në Drejtësi, për institucionet e saj.

Sot kemi një ish-ministër në burg, që ka lënë mandatin dhe po vetëflijohet për ministra e zv.ministra. Por, për mua kjo nuk është arritje.?-tha Tabaku./CNA.al

Lajmet e fundit nga