LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Stop” zgjidh çështjen, qytetari merr paratë e shërbimit të punës në burg

16 Mars 2022, 20:27, Denoncim CNA
“Stop” zgjidh çështjen, qytetari merr paratë e

Në 14 Janar 2022 emisioni ?Stop? solli shqetësimin e qytetarit Bajram Dule, i cili nuk kishte marrë pagesat e shërbimeve të bëra për periudhën Dhjetor 2020-Prill 2021.

Bajrami, me profesion specialist edukimi në IEVP Lushnje-Kosovë e Madhe tregoi, se nuk kishte marrë pagesat për shërbimet drejt Elbasanit, ku merrte pjesë në seancat gjyqësore.

Bëhej fjalë për 190 mijë lekë të vjetra, që tashmë si pensionist, i bëjnë punë. Bajrami tha, se në këtë situatë vazhdojnë të punojnë edhe kolegët e tij, por ata kanë frikë të flasin, se mos humbin vendin e punës.

Pasi emisioni ?Stop? kërkoi zyrtarisht shpjegime për këtë problem, na u tha, se do kishte zgjidhje me çeljen e buxhetit të vitit 2022. Sot Bajrami telefonoi ?Stop?, për të thënë, se falë emisionit mori pagesat që i takonin.

Bajram Dule: Përshëndetje! Shumë faleminderit! Me gjithë mend isha shumë skeptik. Nuk besoja kurrë, se do i merrja ato, se ata nuk e kishin atë mendje për t?i kthyer, vetëm falë angazhimit dhe punës tuaj u arrit. Unë i tërhoqa, i mora ato, ju jam shumë mirënjohës, jeni shumë të mirë.

Gazetarja: Jemi kuriozë, të kaloi pagesa e plotë, sa ishte pagesa që të kaloi?

Bajram Dule: Po pagesa kaloi e plotë, edhe pse ato kishin ato pretendimet, rialokimeve e ça thoshin. Si përfundim, falë këmbënguljes tuaj, ata e kaluan të plotë. 190 ( mijë lekë) të vjetra. Rrofshi! Shumë faleminderit. Ato mua më hyjnë në punë, sido që të jetë. Dhe për aq jemi keq, se pensionistë jemi, në shtëpi. Ju nuk di si t?ua shpërblej. Jeni fantastikë! Të pakrahasueshëm!/tvklan.al

Lajmet e fundit nga