LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama ndihmon Putinin/ Anija me flamur rus në Portin e Durrësit, vendet e tjera e refuzuan

16 Mars 2022, 10:35, Denoncim CNA
Rama ndihmon Putinin/ Anija me flamur rus në Portin e Durrësit, vendet

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar mesazhin e një denoncuesi, sipas të cilit kryeministri Edi Rama po ndihmon Rusinë, në një kohë që Perëndimi dhe SHBA i kanë vënë sanksione.

Sipas denoncuesit, anija ruse, me gjithë sanksionet e vëna nga vendet e BE, po përpunohet në Portin e Durrësit.

Po ashtu denoncuesi thotë se Franca dhe vendet e tjera e refuzuan, ndërsa Rama e ka pranuar.

Postimi i plotë i Berishës:

Ja se kush po ndihmon Putinin!

Anija ruse nen sanksione me gjithe denoncimin tim te meparshem po perpunohet ne portin e Durresit.

Ajo nuk ka grure por tuba etj.

Ajo nuk hyri dot ne portet e Frances!

Lexoni mesazhet e denoncimit dhe shikoni fotot e qytetarve dixhital! sb

Doktor mirdita.

Se pari ju uroj nje dite te mbare !

Se dyti po ju sjell nje info per anijen ruse qe ju patet denoncuar per tu futur ne Portin e Durresit.

Ato po pregatiten per ta perpunuar.

Doktor mirmbrema. Turp me te madh se Kryeministri qe thote “protestuesit Jane turp se protestojne kur ne Ukraine behet lufte” nuk ka. Quan turp popullin qe proteston per cmimet, e nga ana tjeter bashkepunon me Ruset. Kishte mbi 10 dite nje anije Ruse e ndaluar nga cdo Port i europes te ankorohej qe rrinte ne ujrat nderkombetare e tashme e pranuan te hy ne portet shqiptare. Franca e rrefuzoi ( https://www.maritime-executive.com/…/french-navy…

) ne e pranuam. Dhe nje nga kompanite me te listuara per embargo, ( https://www. spisok-putina.org/en/personas/fradkov-4/

) nderkohe qe KM e batonovici thone turp ju qe protestoni kundra ukrahines, por nga ana tjeter bashkepunojne me Rusin. Spak duhet te hetoj, si Jane lejuar te procedojne institucionet Shqiptare qe Kane lejuar kete anije te hy, kur drejtoria e doganave ka shperndare buletinin e fletores zyrtare te Bashkimit Europian per embargon e subjektet e ndaluara. Japin urdher te fusin anijen, po’ nuk mbajne asnje pergjigjesi e nuk firmosin asnje shkrese, por vec urdherojne me goje. Doktor turp eshte km qe qan per Ukrainen e bashkepunon me Rusin, Jo populli qe proteston. Me poshte Jane foto e anijes, dhe fletorja zyrtare e Bashkimit Europian per te gjitha subjektet Ruse qe doganat duhet te ndalojne

Nuk ka grure e drithera anija. Ka tuba e paisje makineri, nuk e di tamam.

Fotot po ti hapsh nje nga nje shef te gjitha materialet , anijen Ruse, te dhenat e pronareve Rus, fletoren zyrtare te BE , pozicionin e ankorimit te anijes, dhe refuzimin qe Franca i ka bere e nuk e la lejuar te hy ne France./CNA.al

Lajmet e fundit nga