LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kjo është mënyra e re për të reaguar ndaj mesazheve në WhatsApp Desktop

4 Mars 2022, 15:27, Tech CNA
Kjo është mënyra e re për të reaguar ndaj mesazheve

U zbulua se WhatsApp po punon në një mënyrë të re për t’i lejuar përdoruesit e macOS dhe Windows të reagojnë ndaj mesazheve në versionin e tij desktop. Mund të jetë një zgjerim i reagimeve të WhatsApp që thuhet se janë në punë gjatë muajve të fundit.

Duke përdorur reagimet, përdoruesit e WhatsApp do të jenë në gjendje të reagojnë ndaj një mesazhi duke përdorur emoji, ngjashëm me mënyrën se si reagimet janë të disponueshme në aplikacionet e tjera të mesazheve, duke përfshirë Facebook Messenger dhe iMessage të Apple. Funksioni mund të jetë i disponueshëm si për përdoruesit e celularëve ashtu edhe për përdoruesit e desktopit.

Siç është vërejtur nga gjurmuesi beta i WhatsApp WABetaInfo, versioni 2.2208.1 beta i WhatsApp Desktop duket se ka disa referenca në lidhje me mënyrën e re që përdoruesit mund të reagojnë ndaj mesazheve. Sidoqoftë, opsioni nuk është ende i disponueshëm për testuesit publikë beta.

Opsioni titullohet ?Reago ndaj mesazhit?, duke përcaktuar qartë qëllimin e tij dhe është i disponueshëm në menynë e mesazheve. Përdoruesit do të merrnin këtë mënyrë të re për të reaguar ndaj një mesazhi duke klikuar me të djathtën mbi atë tekst në aplikacion, siç shihet në një pamje të ekranit të shpërndarë nga WABetaInfo./CNA.al

Lajmet e fundit nga