LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Afera e inceneratorëve/ Kryebashkiaku socialist në SPAK

18 Shkurt 2022, 13:11, Aktualitet CNA

Kreu i Bashkisë së Fierit, Armando Subashi po merret në pyetje nga SPAK për aferën e inceneratorëve.

Ende nuk ka konfirmim zyrtar nga SPAK, por raportohet se për më shumë se dy orë orë, Subashi ndodhet në prokurori.

Kujtojmë këtu se pas një hetimi të SPAK në lidhje me inceneratorin e Elbasanit, është vënë në pranga ish-ministri i Mjedisit, Lefter Koka është vënë në pranga, ndërsa Stela Gugallja dhe Klodian Zoto janë shpëllur në kërkim.

Ndërsa kreu i SPAK, Arben Kraja ka konfirmuar në një deklaratë për mediat, se nën hetim janë edhe inceneratori i Tiranës dhe Fierit./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga