LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pas çdo humbjeje, kunatit i shtohen bizneset”/ Demokratët-Bashës: Mafioz mos ndaj aferat korruptive

19 Janar 2022, 09:08, Politikë CNA

Lulzim Basha dje u shfaq i rrethuar nga forca të shumta policie, në një takim me një grup grasg, ku gjithçka dukej e inskenuar dhe e mësuar përmendësh.

I shkarkuar dhe i braktisur nga demokratët, Basha, tashmë ka përfunduar me policë dhe me 10 gra, që i kërkojnë edhe uljen e pensionit.

Këtë takim Basha e shfaq në rrjete sociale, si takim madhështor me gratë demokrate.

?Kënaqësi të bashkëbisedoja me gratë, vajzat, nënat demokrate. Zëri i tyre është i fortë, vendosmëria e tyre për t?u ndarë nga hijet e së shkuarës është e madhe, vizioni i tyre për të ardhmen është i qartë.

Lidhja Demokratike e Gruas së Shqipërisë do të jetë një strukturë politike dhe shoqërore që frymëzon, promovon vlerat më të mira dhe u jep zgjidhje sfidave me të cilat gratë dhe familjet shqiptare përballen çdo ditë. Për të ndërtuar të gjithë bashkë të ardhmen që shqiptarët meritojnë?, ka shkruar Basha në rrjete sociale, a thua se ishte kryetari i Lidhjes Demokratike të Gruas.

Por, demokratët nuk mund të harrojnë dhunën, përgjakjen dhe gazin helmues të 8 janarit, ndaj i kundërpërgjigjen ashpër Bashës.

Pasi e pritën me vezë , me pankarta dhe me thirrjet Basha ik, demokratët i shkruajnë në rrjetin e tij social, duke ia përmenduar me radhë bëmat.

?Po ato që i godite me gaz vdekjeprurës i ke harruar, ato nuk të harrojnë kurrë. Ato nuk mendojnë si Ju, e ti i godite për mendimin ndryshe, ju mbylle dyert, ju humbe shpresën i zhgënjeve ku s?ka më shumë?Ik Lul, se mallkimi i tyre do të ndjekë kudo dhe kurdo?, i shkruan një demokrat.

Të tjerë i shkruajnë që të largohet sa më parë nga PD, pasi nuk përfaqëson asgjë më.

?Edhe ato 20 gra që i paske mbledhë aty brenda,boll shtrembër po të kqyrin, se për ata 5000 tjerat që ishin tubuar jashtë, harroi?.Fake! Go home! Nuk përfaqëson asgjë! Kujton se  do mbash me forcë PD! Gabohesh?, shkruajnë më tej demokratët.

Pa harruar dhunën e 8 janarit që u ushtruar ndaj tyre, demokratët thumbojnë, ironizojnë dhe tallen keq me Bashën.

Ata e quajnë Bashën, mafioz që merret me afera korruptive dhe që s?pyet për demokratët.

Mes këtyre thumbimeve, ata i përmendin humbjet dhe sa herë që humb, sipas tyre shtohen edhe bizneset e kunatit.

?Mbahu Lul 4 humbje nuk janë asgjë ti ja ke marrë dorën. Pas çdo humbje kunatit tënd i shtohen bizneset, pra ti fiton.

 O mafioz shko te 5 maji o deregje, mos ndaj aferat korruptive se more në qaf miletin o i paftyrë?, shkruajnë të zemëruar demokratët, komentet e të cilëve po i sjellim më poshtë./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga