LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Gazment Bardhi të merret i pandehur”/ Pas përgjakjes dhe gazit lotjsellës, demokratët paralajmërojnë Bashën

9 Janar 2022, 09:45, Politikë CNA

Lulzim Basha dje paturpërsisht sulmoi dhe dhunoi demokratët. Me ndihmën e kryeministrit Edi Rama, u sul ndaj tyre, me shkopa, drunj, gurë, dhe gaz lotjsellës, duke i çarë dhe i gjakosur.

Pasi i la tetë vite në opozitë, i braktisi dhe i hodhi në mes të rrugës, blindoi dyert e PD-së dhe më pas i sulmoi herë me shoqëruesit e tij të maskuar që qëndronin në paradhomën  e tij dhe në vijimësi me policinë.

Njeriu i skandaleve Lulzim Basha, pas dhunës që ushtroi ndaj demokratëve, doli duke bërë viktimën dhe duke akuzuar ish kryeministrin Sali Berisha.

?Me këtë shfaqje të shëmtuar dhune, Sali Berisha vulosi ditën e tij të fundit në politikë. Shumica absolute e demokratëve e braktisi atë dhe kriminelët me të cilët kërkoi të shkatërronte Partinë Demokratike. Demokratët qëndruan me vendosmëri dhe qytetari në mbrojtje të Shtëpisë së Lirisë, si shpresa e vetme e shqiptarëve për ndryshim?, shkruan Basha në rrjete sociale.

Për cilët demokratë e kishte fjalën Basha, për Gaz Bardhin, Grida Dumën, Ervin Salianjin, Agron Gjekmarkajn dhe Enkelejd Alibeajn që ishin të ngujuar me të në katin e dytë?  Se demokratët e kanë shkarkuar dhe dje ishin në oborrin e PD-së, për të hyrë në shtëpinë tyre, por u dhunuan prej tij.

Pas reagimit të të dështuarit Lulzim Basha me format e dhunës të dhuruara nga kryeministrit Edi Rama, demokratët kanë reaguar edhe në rrjetin sociale të tij.

Të revoltuan se u dhunuan , ndërsa donin të hynin në shtëpinë e tyre, ata sërish i bëjnë thirrje për dorëheqje.

?Dorëhiqu sa nuk është shumë, por shumë vonë..paske qenë i pabesë..o Lulzim a i lexon komentet se ku je katandis ?turp të kesh o i mjerë..i shitur?.paske qenë thëngjill I mbuluar o Lul pengu?ik o plehrë, o dashnorja e Ramës?Ik o peder??, shkruajnë demokratët.

Më tej ata apelojnë drejtësinë që të marrë të pandehur Gazment Bardhin, për mbushjen e godinës me gaz lotsjellës.

?Prokuroria duhet të marrë të pandehur Gazin që ka mbushur godinën me gaz lotsjellës qeë nuk lejohet të përdoret ,vetëm nga persona të autorizuar. Po të pretendojmë për drejtësi. Po Rama e Basha janë bashkë të kordinuar që nga marrëveshja e 17 Majit. Mjerë populli i djathtë e i majtë?, apelojnë demokratët.

Këta të fundit  shprehen të sigurtë se Lulzim Basha nuk ka punë më me ta, ndaj e ironizojnë, duke i thënë se në orën 12 të fton Rama në Qeveri.

?Lulzim Basha, shfaqjen më të shëmtuar e ke treguan me dhunën ndaj demokratëve, turp, je i pashpresë?Ty do të të shkojë jeta me saldatriçe në krah?Në orën 12 të fton Rama në Qeveri, se me demokratët s? ke punë..Po ke për ta parë se kujt është dita e fundit. Këtë radhë të mbrojti Rama, por mo harro se demokratët nuk kanë për të ta falur kurrë atë që bëre.. Ke vulosur fundin tëndë, o idiot, o tradhtar?Haram i paç të gjitha sakrificat tona Lulzim Basha?, shkruajnë më tej demokratët.

Më poshtë po sjellim komentet e demokratëve, kundrejt Lulzim Bashës, pas dhuen që djeshme që ai ushtroi në bashkëpunim me kryeministrin Edi Rama./E.S-CNA.al

Lajmet e fundit nga