LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Miratohet projektligji për Buxhetin 2022/ Ja votat pro dhe kundër

16 Nëntor 2021, 19:49, Politikë CNA

Projektbuxheti i qeverisë për vitin 2022 është kaluar në seancën e sotme plenare.

Pas 48 orësh debat në Kuvend, projetkbuxheti i mazhorancës u votua në parim dhe  mori 76 vota pro, 52 kundër dhe asnjë abstenim.

Me këtë rast, Kuvendi mbylli dhe punimet.

 

Lajmet e fundit nga