LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha si tub oksigjeni për Ramën

16 Nëntor 2021, 17:23, Politikë CNA

Lulzim Basha dhe Edi Rama sërish nuk zhgënjejnë. Në orën 17:00 kur edhe nisi Foltorja e ish kryeministrit Sali Berisha, dyshja Rama-Basha vendosën që të dalin në Kuvend dhe të diskutojnë për buxhetin e vitit 2022 në të njëjtën orë.

Por për të tërhequr gjithë vëmendjen nga situata politike dhe Foltorja kanë vendosur që të bëjnë show-n e rradhës.

Rama nga njëra anë që sqaron deputetët e PD për deklaratën e tij për gjuhën e përdorur në Kuvend, dhe një opozitë pa alternativë, diskutimi është kthyer në një teatër, ku Basha po i shërben si tub oksigjeni qeverisë dhe Edi Ramës./CNA.al

Lajmet e fundit nga