LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gara për Këshillin Gjyqësor/ Zgjidhet një nga anëtarët

8 Tetor 2021, 13:14, Aktualitet CNA
Gara për Këshillin Gjyqësor/ Zgjidhet një nga

Mbledhja e gjyqtarëve e thirrur nga Këshilli Gjyqësor po vijon me votimin për zgjedhjen e anëtarëve të rinj.

Gjyqtarët  Klodian Kurushi u zgjodh anëtar i KLGJ-ës me 145 vota  përkundrejt Asim Vokshit , i cili mori 93 vota.

Ndërsa 8 vota rezultuan të pavlefshme.

Kujtojmë se në garë përveç Kurushit dhe Vokshit , janë edhe  gjyqtarët e Apelit Vojsava Osmanaj, Ridvan Hado dhe nga gjykata e Tiranës Manjola Xhaxho dhe Irena Plaku./CNA.al

Lajmet e fundit nga