LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SPAK dhe BKH operacion në Prokurorinë e Gjirokastrës/ Sekuestrohen dosje hetimore

8 Tetor 2021, 10:09, Aktualitet CNA

Struktura e Posaçme Antikorrupsion është vënë sërish në lëvizje.

Këta radhë SPAK, i shoqëruar nga agjentë të Byrosë Kombëtarë të Hetimit, ka zbarkuar në Gjirokastër.

Konkretisht në Prokurorinë e Gjirokastrës ku raportohet se ka sekuestruar disa dosje.

CNA.al ka kontaktuar me SPAK për të konfimuar operacionin në fjalë.

Kreu i SPAK, Arben Kraja nëpërmjet koordinatores për informim, Xhuljeta Krasta, nuk e ka mohuar një operacion të tillë, madje ka paralajmëruar se nuk do të ndalohen.

?Ne kryejmë veprime çdo ditë aq më shumë tani që grupi i parë i hetuesve të BKH, është aktiv?, ka thënë Kraja.

Ende nuk dihet se çfarë dosjesh janë sekuestruar në Prokurorinë e Gjirokastrës.

CNA.al do t?ju mbajë të informuar për çdo detaj në lidhje me këtë operacion të zhvilluar brenda sistemit të drejtësisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga