LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shënim/ Kopjaci i keq Luli!

29 Shtator 2021, 15:17, Opinione CNA
Shënim/ Kopjaci i keq Luli!

Ka disa gjëra me të cilat identifikohet Kryetari i PD, që ia kanë vënë në dukje jo vetëm mediat dhe njerëzit që kanë punuar pranë tij. Por përveç gjumit, dhe problemit me shifrat, duket se Luli është dhe një kopjac i keq.

Ditën e sotme ai ka zhvilluar një takim me delegacionin e OSBE/ODHIR, me në krye Urszula Gacek, pas kërkesës së tij, për ngritjen e një komisioni hetimor parlamentar, për të hetuar ?masakrën zgjedhore? të 25 prillit.

Pas takimi në selinë blu, Basha foli dhe për mediat ku tha se raporti i OSBE-së fakton masakrën zgjedhore të 25 prillit, ndërsa përmendi dhe patronazhistët.

?Raporti konfirmon shkrirjen e shtetit me Partinë. Sistemi i patronzhistëve është vjedhje e të të dhënave të qytetarëve. Përdorimi i tyre nga sistemi i patronazhistëve duhet tu vijë turp nga vetja. Është i ngjashëm me sigurimin e shtetit të viteve 90?, tha Basha.

Por duket se defiçitet e tij prej lideri të dështuar, Basha përpiqet ti ndreqë duke kopjuar liderin e vërtetë të demokratëve, ish kryeministrin Sali Berisha.

Sa herë Berisha flet për ?masakrën zgjedhore?,  nesër del Luli në media. Sa herë Berisha flet për patronazhistët, del sërish Luli.

?Sistemi i patronazhistëve s?mund të pranohej kurrë, nuk ka sistem më të turpshëm, sistemi i diktaturave, sistemi i post-skllavopronarisë, i njohur ky,?, ishte deklarata e Berishës në një dalje televizive vetëm pak javë më parë. Ndërsa e njëjta deklarata u artikulua sot nga Basha.

Sa i përket ?masakrës zgjedhore?, Berisha u shpreh: Opozita duhet me çdo kusht që të penalizonte shumë më tepër Rama për masakrën zgjedhore dhe duhet të gjente mënyra ta faktonte në sytë e ndërkombëtarëve, por ajo u morr me veten. Nuk vonoi shumë dhe Basha doli e tha se ka kërkuar ngritjen e një komisioni hetimorë.

Ngre Berisha problemin e inceneratorëve, çështjen Beçhetti etj, del dhe ky. Pra Basha thotë çfarë thotë doktori, si një kopjac i keq, por që gjithmonë kujtohet me vonesë./CNA.al

13:13 Opinione

Kur "vret" babën!

Nga Artan FugaKryetarët e partive jam i bindur që nuk e kanë...

Lajmet e fundit nga