LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha del sërish bllof/ Justifikohet me amerikanët dhe gënjen demokratët

22 Shtator 2021, 14:08, Opinione CNA

Kreu i PD Lulzim Basha pas përjashtimit anti-statutorë të ish liderit historik Sali Berisha nga Grupi Parlamentar, ka tentuar të justifikohet, duke gjetur si alibi, amerikanët.

Në një deklaratë sot për mediat Basha është shprehur se ?Sa u përket pretendimeve për referendume dhe kuvende, kuvend të Partisë Demokratike për të marrë nën shqyrtim vendimet e qeverisë amerikane nuk ka për të patur.?

Me këtë deklaratë Basha e ka zhytur akoma më shumë veten e tij në ?batakun? ku ka rënë duke thelluar më tej mosbesimin e demokratëve.

Çështja është tek vendimet anti-statuore dhe abuzimet e Lulzim Bashës.

Kuvendi do të shqyrtojë abuzimet e skandalet e Lulit, jo vendimet e SHBA, siç gënjen Luli./CNA.al

Basha shënon ?autogol?/ Deklarata që “fundos” kreun e PD  

Nevoja për Opozitë

Krimi që fsheh Lulzim Basha

 

Lajmet e fundit nga