LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Agron Shehaj i rikthehet aferës së Unazës së Re/ Pa u ndëshkuar përgjegjësit, nuk zhvillohet Shqipëria

27 Tetor 2020, 15:57, Politikë CNA

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Agron Shehaj, i është kthyer aferës së Unazës së Madhe, në të cilën thotë se ka kaos, mashtrime, gënjeshtra, falsifikime dokumentesh, shkelje e të drejtave të njeriut dhe shkelje kushtetuese.

Shehaj deklaron se kjo është një histori e pastër korrupsioni dhe pandëshkueshmërie, ndërsa përmend faktin se askush nuk u hetua për këtë aferë.

Demokrati pretendon se nëse përgjegjësit nuk dënohen, Shqipëria nuk ka për t’u bërë kurrë një vend i zhvilluar dhe perëndimor.

?Kaos, mashtrime, gënjeshtra, falsifikime dokumentesh, shkelje e të drejtave të njeriut, shkelje kushtetuese.

Afera e ?Unazës së Re? është një histori e pastër korrupsioni dhe pandëshkueshmërie. Rama, Gjiknuri dhe Qëndro nuk u hetuan apo gjykuan kurrë nga drejtësia dhe vazhdojnë të abuzojnë me paratë e shtetit shqiptar.

Korrupsioni dhe Pandëshkueshmëria janë problemi kryesor i Shqipërisë. Nëse përgjegjësit nuk dënohen atëhere Shqipëria nuk ka për t’u bërë kurrë një vend i zhvilluar dhe perëndimor.

Mos harro çfarë ndodhi. Mos beso asnjë fjalë nga kjo qeveri?, shkruan ai krahas njië videoje për aferën e Unazës së Madhe./ CNA.al

Lajmet e fundit nga