LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fatmira Hajdari apelon vendimin e shkarkimit/ Kërkon rikthimin në detyrë

29 Shtator 2020, 06:28, Politikë CNA

Ish-gjyqtarja e Apelit të Tiranës Fatmira Hajdari, ka apeluar vendimin në KPA dhe kërkon rikthimin në detyrë.

Më datë 21 shtator 2020, Hajdari ka paraqitur në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit një padi nëpërmjet së cilës kërkon shfuqizimin e vendimit të KPK për shkarkimin e saj nga detyra.

Hajdari u shkarkua nga KPK për shkak se iu gjetën parregullsi në lidhje me pasurinë, rreth 1 miliardë lekë pasuri të paligjshme që ajo ka tentuar t’i fshehë.

Sipas vendimit të KPK, Hajdari nuk e ka deklaruar plotësisht pasurinë, ka bërë deklarim të pamjaftueshëm, nuk ka shpjeguar bindshëm burimin e pasurive si dhe ka bërë përpjekje për të fshehur një pjesë të pasurisë./CNA.al

Lajmet e fundit nga