LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus/ Shehi thirrje Bashës: Sqaro situatën, PD dhe demokratët…

15 Mars 2018, 20:26, Aktualitet CNA

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në emisionin ?Studio e Hapur? në News24, ku trajtohet tema e lobimeve të partive politike shqiptare, ka thënë se çështja e lobimeve ruse për Partinë Demokratike, është një përrallë e kotë.

Shehi është shprehur se partitë shqiptare lobojnë sepse duan që ta fitojnë pushtetin nëpërmjet lobimeve.

?Ne lobojmë se duam të hyjmë  nga penxherja dhe për këtë më vjen keq, kjo është fatkeqësi e jona?.

Më tej Shehi ka thënë se Basha duhet të sqarojë situatën e krijuar në mënyrë që PD mos të jetë pjesë e pazareve.

?Do doja që nëpërmjet këtij rasti të sqaroheshin dhe të gjitha rastet e tjera.

Është në të drejtën dhe detyrën e zotit Basha që të japë sqarimin e duhur që demokratët dhe PD mos mbajnë  peshë mbi vete?.  /CNA.al

 

Lajmet e fundit nga