LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lobimi rus/ Zogaj: Basha kërkoi të dilte si proamerikan

15 Mars 2018, 20:44, Aktualitet CNA

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, njëherësh publicisti Preç Zogaj, i ftuar në studion e emisionit “Opinion” të gazetarit Blendi Fevziu, ka dhënë mendimin e tij mbi temën e shumëdebatuar të ditëve të fundit mbi lobimet ruse për PD-në në SHBA.

Ai u shpreh se, artikulli i “MotherJones” përderisa nuk ka vërtetuar asgjë nga ato që shkruan, nuk është shumë i besueshëm, sepse mund të jetë edhe një shkrim i financuar.

Më tej Zogaj u shpreh se lobimi nuk ka diçka të keqe në thelbin e tij, dhe Lulzim Basha po kërkonte që të dilte si proamerikan.

Zogaj u shpreh se, “Unë do i besoja gazetës, nëse do të vërtetohet se janë dhënë disa para nga një lider politik, dhe lideri politik ka parë interesin e vet.” /CNA.al

Lajmet e fundit nga