LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shthurje me lidhjen treshe/Ish-Misi i përgjigjet gazetares: Mos u merr me mua!

23 Gusht 2017, 20:55, Lifestyle CNA

Ish-Missi Egla Harxhi, e cila është rikthyer në mediat shqiptare prej faktit se ka një lidhje treshe, me një mashkull dhe një vajzë, i është përgjigjur gazetares Dasara Karaiskaj.

Në një reagim, gazetarja Karaiskaj shprehej se Harxhi promovon jetën e shthurur dhe se po i mbijeton tregut me seks tresh.

Reagimi i Egla Harxhit

?Ma pauvre fille?, per ty ?vajze e varfer? e mos e me keqkupeto ketu me varferine materiale, shoh qe nuk paske degjuar asnjehere per Simone de Bouvoir intelektuale e shek XX qe ka luftuar per lirine e femres dhe shprehjes sekuale, nuk paske degjuar as per revolucionin seksual te viteve 70, skatesisht vitin maj 68?, e as per Brigitte Bardot e cila ishte e para qe doli topless ne Saint Tropez, duke krijuar hapesiren per plazhe ku cdo kush mund te ndihet i lire te dale si te doje

Ketu shoh mire qe nuk mund te bind dike qe nuk ka as lexuar as nuk ka kulturen te formuloje dicka te sakte ne mendim duke dhene argumenta. Vajze e varfer si ka mundesi qe ty nuk te shokon fakti qe ke femra qe lahen me ferexhe ne plazhet tona, ku ne kushtetuten e shqiperise percaktohet se jemi nje shtet laik dhe nuk ke te drejte te shfaqesh shenja fetare ne publik dhe nuk thuhet asgje mbi te beri plazh topless. Kjo tregon qe as kushtetuten e shqiperise nuk e ke lexuar moj e varfer. si ka mundesi qe ty nuk te shokon fakti qe ke me qindra femra te cilat provokojne seksualisht per te arritur nje pale pushime e disa dhurata ne kembim te seksit, por te shokon fakti qe disa njerez kane vendosur te jetojne te lire larg mentaliteteve dhe larg jetes materiale, por vetem duke qene ne qetesi me veten dhe natyren qe i rrethon.

Do ishte me e udhes sot te ishim me te pakompleksuar e ti thonin gjerat hapur, duke i dhene gjithesecilit lirine te qenit te lire per te qene ne harmoni me natyren dhe veten, pa i vene stampen seks, shturje apo dicka tjeter, pasi nuk jane vetem ato qe ekzistojne ne kete jete. Megjithate sic thote nje shprehje e jona ?gjuha shkon aty ku dhemb dhembi? Fakti qe per ty e per shume te tjere perben ende skandal kjo gje tregon qe ju intereson vetem nje gje. Ky popull ka nevoje te dale nga ndrydhja psikike e frustrimit seksual dhe jo te degjoje komente nga gazetare si puna jote . Nese do te ishe nje gazetare e lexuar dhe e kulturuar nuk do te bente pershtypje shprehja jone e lirise po do te ishe interesuar te filsje e te pyesje mbi projektet qe ne po bejme ne Shqiperi dhe komunikimi qe kemi bere per Shqiperine ne nje grup elite internacionale ku ti e dashur me kete mentalitet dhe gjuhen qe perdor nuk do kesh mundesine te hysh ndonjehere.

Ti je kaq frikacake sa flet per mua ne nje emsion pa qene une aty dhe pa me dhene mundesine e te krijuarit nje debati me argumenta gje qe e shoh qe nuk qenke ne gjendje ta besh. Fakti qe ti shpif duke thene se partneren time e paskam detyruar une te dale ne tv, nderkohe qe ne jetojme te lire dhe marrim mendimin e njeri- tjetrit per cdo gje, me detyron te marr nje vendim: te te coj ne gjyq per shpifje dhe demtim imazhi. Gjate kesaj kohe vajze e varfer te ftoj te fillosh te lexosh sepse ke shume per te mesuar mbi revolucionin seksual, mbi filozofine, revolucionet artistike e sigurisht mbi kushtetuten e Shqiperise etj./CityNews

Lajmet e fundit nga