LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U zbuluan nga qeni/Arrestohen dy shqiptarë në Roterdam, ishin dënuar me 30 vjet burg në Itali

16 Gusht 2016, 17:15, Aktualitet CNA

Policia holandeze arrestoi dy shqiptarë të kërkuar për vrasje në Itali.

Shqiptarët u ndaluan në Roterdam, pasi qeni qeni i tyre që kishin nxjerrë shëtitje nuk kishte zinxhir.

Ata ndodheshin në një parqet e Roterdamit kur policët i ndaluan për shkak të qenit. Më pas u zbulua se ta mbanin karta identiteti false.

Nga hetimet rezultoi se të rinjtë e moshës 25 dhe 31 vjec ishin të dënuar me 30 vjet burg në Itali.

Emrat e tyre nuk u bënë publik. Policia holandeze nisi procedurat e ekstradimit të tyre në Itali.

Lajmet e fundit nga