LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Gjykata pezullon nga detyra 3 mjekë të pediatrisë

2 Korrik 2016, 14:54, Aktualitet CNA

Gjykata e Elbasanit ka pezulluar nga detyra 3 mjeke të Spitalit Pediatrik në këtë qytet për akuzën ?Mjekim të Pakujdesshëm.

Mësohet se tre mjekët e pezulluar janë  E.L., 57 vjeç, banues në Elbasan; F.B., 51 vjeç, banues në Librazhd dhe D.B., 56 vjeçe, banuese në Elbasan.

Ata u shpallën fajtor për ngjarjen e ndodhur më datë 21 Mars të këtij viti ku humbi jetën një foshnje.

Sipas prokurorisë, foshnja nuk mundi të jetojë për shkak të pakujdesisë së mjekëve.

Lajmet e fundit nga