LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prokurori Olsi Dado kalon Vettingun/ Kreu i Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme, konfirmohet në detyrë

3 Nëntor 2022, 10:21, Vetingu CNA

Prokurori Olsi Dado kalon Vettingun/ Kreu i Dekriminalizimit në

Prokurori Olsi Dado, njëherësh shefi i Dekriminalizimit në Prokurorinë e Përgjithshme, është konfirmuar në detyrë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Dado ka rezultuar pa problem në të tria kriteret.

Më herët CNA.al ka zbardhur pasurinë e prokurorit Dado, bazuar te të dhënat e ILDKPKI-së.

Si burim të ardhurash prokurori deklaron pagën. Ndërsa pasuria që ai deklaron rezulton e vënë para kohës se të punonte në organet e drejtësisë.

Kështu në deklaratën fillestare të vitit 2008 ai deklaron një apartament 2 plus 1 me vlerë 77880 si dhe një autoveturë tip “Golf” me vlerë 14 700 euro.

Më poshtë po sjellim të detajuar pasurinë e deklaruar nga prokurori Olsi Dado./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga