Shënoi për Legian, Muçi: Luaj kudo, dua të vazhdoj në këtë formë

6 Gusht 2022, 12:39, Sport CNA
Shënoi për Legian, Muçi: Luaj kudo, dua të vazhdoj në

Ernest Muçi zhbllokoi ndeshjen në fitoren 2-0 që mori Legia e Varshavës kundër Piast Gliwice. Pas ndeshjes sulmuesi i kombëtares kuqezi dha një intervistë.

“Nga fillimi i këtij sezoni po mundohem të bëj më të mirën për skuadrën dhe dua të vazhdoj të luaj në këtë formë. Ishte një ndeshje shtëpiake, nga ato të rëndësishme dhe që duhej fituar. Duhet të përmirësohemi në çdo ndeshje.

Si u ndjeva në rolin e numrit 9? Shumë mirë, mund të luaj në çdo pozicion të sulmit. Jemi me fat, pasi kemi një skuadër me lojtarë që dinë të luajnë në shumë pozicione. Luaj në mënyrë natyrale kudo më cakton trajneri”, tha Muçi. 

Lajmet e fundit nga