Formacionet zyrtare, Eintracht Frankfurt – Bayern Munich/ Ndeshja hapëse e Bundesligës premton spektakël

5 Gusht 2022, 20:10, Sport CNA
Formacionet zyrtare, Eintracht Frankfurt – Bayern Munich/ Ndeshja

Eintracht Frankfurt pret Bayern Munich në ndeshjen hapëse të Bundesligës dhe zhvillohet në stadiumin Deutsche Bank Park.

Kampioni i Gjermanisë vjen në ndeshjen e parë me shumë ndryshime në skuadër, pasi krye një afat kalimtar të jashtëzakonshëm këtë verë.

Largimin e Robert Lewansowskit e kanë plotësuar me afrimin e Sadio Mane, i cili luan nga minuta e parë

Trajneri Julian Nagelsmann ka vendosur të luajë me emra si Thomas Müller, Musiala e Serge Gnabry. Në anën tjetër te Eintracht do të luajë Götze e Borré në sulm.

Eintracht Frankfurt: Trapp; Toure, Tuta, Ndicka; Knauff, Sow, Rode, Kostic; Lindstrom; Götze, Borré.

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Upamecano, Lucas Hernández, Davies; Kimmich, Sabitzer; Müller, Musiala, Gnabry; Sadio Mané.

Lajmet e fundit nga