Skënderbe i frikshëm, në Korçë rikthehet kapiteni

6 Gusht 2022, 09:30, Sport CNA
Skënderbe i frikshëm, në Korçë rikthehet kapiteni

Skënderbeu i frikshëm në këtë merkato vere. Presidenti Ardjan Takaj kishte premtuar një skuadër solide dhe mjaft të fortë për Kategorinë e Parë dhe me sa duket kështu do të ndodhë.

Së fundmi me korçarët është bashkuar edhe Vangjel Zguro. Edhe pse ky i fundit i dha lamtumirën bardhekuqve, rikthimi në pankinë i Migen Memellit e bindi që të linte Amerikën për Skënderbeun.

Dje, lojtari ka dalë në stërvitje duke marrë ngarkesën nën urdhrat e trajnerit pogradecar. Situata në ekip është mjaft pozitive dhe të gjithë duken gati për të dhënë maksimumin në rikthimin sa më të shpejtë të Skënderbeut në elitë.

“Ekipi vijon përgatitjet intesive me dy seanca stërvitore në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri. Me grupin sot u bashkua dhe kapiteni Vangjel Zguro!”, shkruhej në njoftimin e klubit të Skënderbeut.

Lajmet e fundit nga