LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri U21-Rumani U21

12 Shtator 2023, 17:51, Sport CNA

Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri U21-Rumani U21

Shqipëria U-21 pret në orën 18:30 Rumaninë U-21 në ndeshjen e vlefshme për kualifikueset e “EURO U21 2025”.

Kjo është ndeshja e dytë që kuqezinjtë do të zhvillojnë teksa ndeshjen e parë fituan me rezultatin 2-1 ndaj Armenisë U-21. 

Trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare të sfidave dhe vihet re që Alban Bushi ka bërë ndryshime nga radha e shkuar.

Në portë do të jetë Lila, ndërsa ka bërë rotacion në mbrojtjte. Selimaj ka zevendësuar Buxhelajn. Ndërkohë ndryshime ka edhe në mesfushë me Ismailin në qendër. Treshja e sulmit është Pajaziti-Shpendi-Rexhepi.

FORMACIONET ZYRTARE

SHQIPËRI U21-RUMANI U21

 

Publikohen formacionet zyrtare të ndeshjes Shqipëri U21-Rumani U21

Lajmet e fundit nga