LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kundërshtarë të lehtë/ Skënderbeu synon vetëm fitore në katër sfidat e radhës

21 Shtator 2022, 22:31, Sport CNA
Kundërshtarë të lehtë/ Skënderbeu synon vetëm
Skenderbeu

Në Korçë as që e kishin menduar humbjen ndaj Orikut. Në një kohë që planifikonin të ishin ata që do të diktonin garën në Kategorinë e Parë, situata u ka dalë nga duart.

Skënderbeu ka precipituar drejt zonës së ftohtë të renditjes, me vetëm dy pikë të grumbulluara pas tri javësh të luajtura.

Gjithsesi, kjo nuk është një dramë, pasi mundësi për rikuperim ka. Kampionati është ende i gjatë dhe shumë shpejt mund ta shohin veten në krye, ku edhe synojnë. Katër ndeshjet e ardhshme shihen si kthesa e madhe e bardhekuqve duke parë edhe kundërshtarët e lehtë në letër.

Bëhet fjalë për ndeshjen e dyfishtë në Kupë ndaj Maliqit dhe për dy takimet e kampionatit që Skënderbeu do të luajë, respektivisht ndaj Luzit në transfertë dhe në shtëpi me Burrelin.

Lajmet e fundit nga