LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Lajme të këqija për Hansi Flikun, Gjermania humbet dy lojtarët e Bajernit për shkak të COVID-19

21 Shtator 2022, 16:36, Sport CNA

Lajme të këqija kanë ardhur në prag të ndeshjes së Gjermanisë me Hungarinë, me kombëtaren e “Pancerave” që ka humbur Manuel Nojerin dhe Leon Goreckën, pasi të dy kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Lajmin e ka bërë me dije vetë faqja e Gjermanisë në rrjetet sociale, me Hansi Flikun që tashmë duhet t’ia dalë këto dy ndeshje të fundit në Ligën e Kombeve pa dy lojtarë të rëndësishëm.

Për të zëvendësuar kapitenin e “Panzerave” është thirrur në kombëtare portieri i Hofenhaim, Oliver Bauman.

Lajmet e fundit nga